Apie chorą VIVA

Moterų choras VIVA – per trumpą laiką pelnęs aukščiausius apdovanojimus Lietuvoje ir užsienyje, ir jau pripažintas geriausiu Lietuvos moterų choru. Kūrybos ir muzikinių atradimų džiaugsmas VIVA dainininkėms – vienas stipriausių stimulų būti kartu. Choro narės nėra profesionalios muzikantės, bet jų ryžtas ir atsidavimas pelnė geriausio Lietuvos moterų choro apdovanojimą, o šis įvertinimas tik dar kartą įrodo, kad turint didelį norą galima pasiekti visus užsibrėžtus tikslus! Galimybė susivienyti bendriems tikslams ir į gyvenimo kasdienybę įnešti muzikos magijos – didžiausias šio choro variklis.

Choro istorija

2011 m. rudenį prasidėjo pirmosios choro repeticijos. Tuo metu Lietuvoje buvo moterų chorų trūkumas. Daugeliui gali atrodyti, kad moterų choro skambesys gali būti ribotas, bet pasitelkdama savo profesines žinias dirigentė ir choro vadovė Vilija nusprendė pakeisti šią nuostatą ir sėkmingai tai daro jau 11 metų. Choras išsiskiria atliekamu repertuaru, nes dauguma kūrinių yra sukuriami būtent chorui VIVA, o tai šį chorą padaro dar unikalesnį. Repeticijų metu svarbiausia – atmosfera. Repetuojant 40 moterų būryje būna visko, kaip ir kiekvienoje šeimoje, bet galų gale, po visų diskusijų ir iššūkių išauga labai gražūs rezultatai. Choro klausytojai sako, kad jaučia ypatingą choro energiją koncertų metu, o toks ir yra šio choro tikslas – pasiekti žmones per muziką ir skleisti gėrį.

Kiekvienas koncertas yra išskirtinis ir įsimintinas.

Didžiausi choro pasiekimai

  • GRAND PRIX apdovanojimas Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurse (Lietuva, 2023 m.)
  • AUKSO TAURĖ XVIII tarptautiniame Felikso Nowowiejski chorinės muzikos festivalyje ir konkurse (Lenkija, 2019 m.)
  • I VIETA XXI Tarptautiniame Stasio Šimkaus chorų konkurse (Lietuva, 2018 m.)
  • Geriausio Lietuvos moterų choro apdovanojimas (Lietuva, 2017 m.)
  • AUKSO MEDALIS Tarptautiniame Pau Casals chorų konkurse „CANÇÓ MEDITERRÁNIA“ Lloret de Mar ir Barselonoje (Ispanija, 2016 m.)
  • AUKSO MEDALIS chorų olimpiadoje „WORLD CHOIR GAMES” (Latvija, 2014 m.)